Thajsko, já a thajské masáže

Thajsko je nádherná země plná usměvavých lidí, ne nadarmo se jí říká „země úsměvů“. Jsou zde tisíce chrámů a soch Buddhů, vůně vonných tyčinek se line z mnoha malých oltářů.

Na své si zde přijdou milovníci moře a pláží, kultury a památek, stejně tak ti co dávají přednost horám, přírodě a původním vesnicím.

Úžasné bylo i setkání se slony v parku, kde je o ně s láskou pečováno, na rozdíl od mnoha turistických míst, kde jsou sloni jen otroci turistického ruchu.

Thajsko je také proslavené starobylou thajskou masáží NUAD BORAN, což mě jako masérku velmi zajímalo a ráda bych zde popsala svoji zkušenost.

A jaké bylo moje první setkání s thajskou masáží?

 

První masáž, kterou jsem vyzkoušela byla na pláži na Koh Samui.

Přestože jsem chtěla vyzkoušet tradiční thajskou masáž, na pláži to bývá většinou masáž upravená pro turisty a přizpůsobená plážovým podmínkám, tedy není v oblečení, ale masíruje se v plavkách a za použití oleje nebo Aloe gelu.

Masáž se mi líbila, vlastně jsem na poprvé nevěděla, co od tradiční thajské masáže očekávat a byla jsem spokojená. Sice se masérka většinu času vybavovala s ostatními kolegyněmi, ale na pláži člověk není v salonu.

 

Pravé tradiční thajské masáže jsem se dočkala až v Chiang Mai, městě na severu Thajska, které je považováno za kolébku severní linie thajské masáže. Ve městě jsou stovky různých masážních salonů, já si vybrala náhodně a měla jsem štěstí na skvělou masáž.

V masážním salonu se mě ptali jestli nevadí, když mě bude masírovat muž, tak proč ne. Masér byl mladý hoch, po masáži jsem se cítila báječně, energie byla rozprouděná a vlastně této zkušenosti vděčím za to, že jsem se rozhodla také thajskou masáž naučit.

Až později jsem zjistila (při další už studijní návštěvě Thajska), že ne vždy mně thajská masáž úplně vyhovuje, často je pro nás Evropanky příliš drsná.

 

Domů jsem se vrátila nadšená z thajské masáže, a rozhodla jsem se co nejdřív udělit si kurz. Měla jsem štěstí na báječnou lektorku s dlouholetými zkušenostmi Eleni Ionnapulu v EduSpa College. Kurz je ale jen takový malý začátek, thajská masáž je velmi komplexní s mnoha prvky a důležitá je praxe a další vzdělávání.

 

Po roce jsem se tedy opět vrátila do Thajska do školy thajské masáže v Old Medicine Hospital v Chiang Mai. A o této cestě a zkušenostech se dočtete v dalším pokračování …

A pokud byste chtěli i vy vyzkoušet thajskou masáž, zde se můžete ke mně objednat